1913-ban Budapesten tartották a Nők Választójogi Világszövetségének kongresszusát és ebben az évben tartottak először nőnapot Magyarországon. Akkoriban a nők, különösen a munkás nők ország- és világszerte jobb munkakörülményekért és bérekért, választójogért és egyenjogúságért küzdöttek. 108 évvel később a nőnapról leginkább a vágott virágok jutnak eszünkbe, pedig van még mit tenni a nők társadalmi helyzetének javításáért. Az adásban vendégeinkkel beszélgetünk a nők szexuális kizsákmányolásáról a szexualitás piacosításáról, a rendszerváltás éveinek feminista mozgalmáról Magyarországon, a nőket érintő speciális lakhatási problémákról, a nemzetközi nőmozgalom szétszakadásáról és a gender, mint identitás nőjogi vonatkozásairól.
Zoltánok is nézhetik
Mi kell a nőknek 2021-ben? | Nőnapi adás
A jognak asztalánál
Hogyan alakult ki az illiberalizmus rendszere, és hogyan lehet megváltoztatni?
Egy egész generáció nőtt fel úgy, hogy nem tudja, hogy valójában mire szolgálnak azok az állami intézmények, amelyek az elmúlt években sorra vesztették jelentőségüket. Új podcastunk készítői beszéltek a terveikről.
Hosszú, 6 hónapos kampány lesz
„Indulok az előválasztáson” | interjú a Mérce ex-főszerkesztőjével, a Szikra jelöltjével
Jámbor 2019 óta a Városháza munkatársa, de néhány héttel ezelőtt bejelentette: elindul az ellenzéki előválasztáson a budapesti 6-os számú választókörzetben.
Doku
Hülye fiatalság: az SZFE elfoglalásának egy története
Filmünk az akció munkacsoport néhány tagját követi az egyetemfoglalást megelőző és az azt követő egy hónapban.
Legfrissebbek